Latvijas farmācijas nozares vadošajām kompānijām jāveido kopīga industriāla pētniecības platforma

04.06.2019.

“Pasaules lielākās farmācijas kompānijas pētniecībā un attīstībā iegulda vairākus miljardus eiro gadā, kas vairākas reizes pārsniedz Latvijas kompāniju teorētiskās iespējas investēt pētniecībā un attīstībā. Lai veicinātu starptautisko konkurētspēju, Latvijas farmācijas nozares vadošajām kompānijām jāapvieno pētniecībai paredzētais finansējums. Tas ir priekšnoteikums valsts un Eiropas Savienības fondu atbalstam šādām sadarbības pētniecības platformām,” pirmdien, 3.jūnijā, pēc Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas izbraukuma vizītes farmācijas produktu ražošanas uzņēmumā AS “Grindeks” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Komisijas deputāti, uzklausot AS “Grindeks” valdes priekšsēdētāju Juri Bunduli un citus klātesošos nozares pārstāvjus, diskutēja par farmācijas nozares aktualitātēm un attīstības veicināšanas pasākumiem, kā arī pārsprieda valsts atbalsta projektus lielajiem rūpniecības uzņēmumiem. Tāpat deputāti iepazinās ar Ekonomikas ministrijas piedāvāto redzējumu farmācijas nozares attīstībai Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam kontekstā.

Izbraukuma vizītes ietvaros deputāti apmeklēja arī AS “Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu ražotni.

AS “Grindeks” galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. AS “Grindeks” koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Slovākijā; pārstāvniecības ir atvērtas 11 valstīs.

http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/28018-vjaceslavs-dombrovskis-latvijas-farmacijas-nozares-vadosajam-kompanijam-javeido-kopiga-industriala-petniecibas-platforma