Latvijā ražots – īpaši sagatavots, ar silikonu pārklāts stikla šķiedras audums – Atex® tekstilmembrāna

07.06.2021.

Esam lepni par Asociācijas biedru attīstību un izaugsmi – maija nogalē Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas projektā tika sasniegts jumta ieklāšanas posms, kura laikā ieklāts kupola segums, kas veidots no 5324 m2 VALMIERA GLASS GRUPĀ ražota Atex® 4000 TRL arhitektūras auduma. Atsevišķās jumta daļās iestrādāts arī Atex® Mesh 800 materiāls.

Tekstilmembrānas ir īpaši sagatavots, ar silikonu pārklāts stikla šķiedras audums, kam piemīt augsta izturība pret ārējas vides iedarbību, tas ir nedegošs un akustisks materiāls, kas nodrošina tā plašu pielietojamību lielās mūzikas, izklaides un sporta būvēs.

Unikālais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus, kā arī nodrošinās estrādē akustiku. Lai apjomīgo membrānu ieklātu estrādes kupolā, darbu veica septiņi speciālisti no Vācijas un 19 vietējie alpīnisti.

Līdz šim Atex® tekstilmembrānas arhitektūras risinājumos apjomīgi pielietotas tādos nozīmīgos objektos kā Zenith mūzikas halle (Strasbūra, Francija), mākslas centrs Medialab-Prado (Madride, Spānija), Vodafone arēna (Stambula, Turcija), Volkenhaina skatu tornis (Berlīne, Vācija) un konferenču centrs The Cloud (Roma, Itālija). Mežaparka Lielā estrāde ir šobrīd lielākais projekts Latvijā, kurā plaši pielietota VALMIERA GLASS tekstilmembrāna.

Foto: Renārs Koris

Informācija sagatavota Asociācijas īstenotā ERAF līdzfinansētā projekta “Latvijas Dzīvības zinātņu nozares attīstības klasteris LifeScience.lv”
(Nr. 3.2.1.1/16/A/007) ietvaros.